Cikk frissítve: 2023.01.13.
Kisoldali hídtornyok (Malostranské mostecké věže) két egymástól különböző toronyból áll, melyet egy kapu köt össze. A Károly hídon átmenve ez tekinthető a Kisoldal bejáratának.
A tornyokban ma látogatható kiállítás található, plusz remek kilátást nyílik a hídra és az óvárosra.
A kisebbik torony a 12. században épült, a nagyobbik a 15 században.
Kisoldali hídtornyok megközelítése
Kisoldali hídtornyok - információ
Kisoldali hídtornyok nyitva tartása 2023-ban:
- Január-március között: 10-18 óráig,
- Április-május között: 10-19 óráig,
- Június-augusztus között: 9-21 óráig,
- Szeptemberben: 10-19 óráig,
- Október-november között: 10-18 óráig tart nyitva
- Decemberben: 10-20 óráig tart nyitva.
A Kisoldali hídtornyok a hét minden napján látogathatók nyitvatartási időben, az utolsó belépés a zárási idő előtt 30 percig lehetséges. Csak a magasabb torony látogatható!
A torony nem akadálymentesített!
Kisoldali hídtornyok belépő árak
Kisoldali hídtornyok jegyárak 2023-ben:
- Felnőtt: 150 CZK
- Kedvezményes: 100 CZK
- Családi belépő (2 felnőtt, max. 4 gyerek): 350 CZK
- Early bird kedvezménnyel a nyitás első órájában 50 %-os kedvezménnyel vehetjük meg jegyünket.
5 éves kor alatt ingyenes a belépés. A kedvezményes árút a 6-15 év közöttiek, 26 év alatti diákok és a 65 év felettiek vehetik igénybe.
Kedvezményes kombinált jegyet is vehetünk, mellyel több prágai látnivalót nézhetünk meg:
- Kisoldali hídtornyok és Óvárosi hídtorony belépő: felnőtt – 225 CZK; kedvezményes – 150 CZK; családi – 520 CZK.
- Vagy válthatunk 8 toronyba belépőt, mely 365 napig érvényes. Ára: felnőtt – 850 CZK; kedvezményes – 600 CZK. További infót itt találhat: 8 torony. Ezzel a belépőjeggyel többek között látogatható a kisoldali hídtornyok, Óvárosi hídtorony, Lőportorony és Az Arany Gyűrű Háza
Kisoldali hídtornyok története
A kisebbik torony a Judit torony, mely valószínűleg a Károly híd előtti Judit hídnál is idősebb. A 12. században épült román stílusban terméskőből. 1591-ben kapta meg mai reneszánsz stílusát. Ebben az időben börtönként funkcionált és a legelvetemedettebb rabokat zárták ide. Börtönként egészen 1784-ig üzemelt, majd 1893-tól a város tulajdonába került. Ez a torony nem látogatható. A torony mellet található kis ház szolgált a vámszedésre.
Magasabb torony újabb építésű, a mellette álló kisebb toronynál. 1464-ben építették gótikus stílusban. Ez a torony nagyban hasonlít a Károly híd másik oldalán található Óvárosi Hídtoronyra, de kevesebb szobrászati díszítőelemet kapott. A tornyon találhatók mélyedések, melyekre valószínűleg szobrokat szántak, de ez sosem valósult meg. A tornyot raktárként és megfigyelő állomásként használták.
Mai formáját 1879-83-ban kapta meg Josef Mocker építész helyreállítása során. A torony 45 méter magas, a galéria 26 méteren van. Ez a torony látogatható a nagyközönség számára.